چرا سگ ها اینقدر وفادار هستند ؟

فروشگاه آنلاین اتما

logo لطفا منتظر بمانید...


چرا سگ ها اینقدر وفادار هستند ؟


نمی توان انکار کرد که یکی از مشخص ترین ویژگی های سگ شما وفاداری آنهاست . این وفاداری می تواند طاقت فرسا و فروتنانه باشد و اغلب به عنوان نمونه ای از آنچه انسان ها می توانند از سگ ها بیاموزند ذکر شده است .

اما جدای از درس های زندگی ، وفاداری سگ شما از کجا می آید ؟ بله ، شما به آنها غذا می دهید و با آنها بازی می کنید و حس عمیق عشق خود را نسبت به آنها دارید ، اما آیا این به طور کامل عمق احساسات آنها را برای شما توضیح می دهد ؟

در این مقاله، سگ‌های وفادار را بررسی می‌کنیم ، چرا سگ‌ها وفادار هستند و چه زمانی ممکن است نیاز باشد که این وفاداری رعایت شود.آیا سگ ها واقعا وفادار هستند؟


مفهوم سگ وفادار به قدری در رسانه ها و تبلیغات امروزی مطرح شده است که می توان از فرضیه آن سوال کرد : آیا سگ ها واقعا وفادار هستند ؟

اجازه دهید سؤال را از سر راه برداریم : بله ، آنها واقعاً هستند . داستان سگ‌هایی که بی‌پایان منتظر صاحبانشان هستند یا سال‌ها بعد از خوش‌آمدگویی به آن‌ها خوشحال هستند ، ساختگی نیست . می‌توانید شواهد را در سگ خودتان ببینید ، که وقتی از سر کار به خانه برمی‌گردید خوشحال می‌شود و طوری با شما احوالپرسی می‌کند که انگار هفته‌هاست شما را ندیده‌اند .
چه چیزی یک سگ وفادار را می سازد؟


تئوری های مختلفی در مورد اینکه وفاداری سگ شما از کجا می آید و چرا اینقدر عمیق است وجود دارد . در اینجا ما به بررسی چند توضیح برای وفاداری سگ شما می پردازیم .

توضیح ساده : شما به آنها غذا می دهید

ساده ترین توضیح برای وفاداری سگ شما این است که به او غذا و سرپناه می دهید . سگ شما به خاطر ملزومات زندگی که فراهم می کنید از شما سپاسگزار است و بنابراین به شما وفادار است .

یک مبنای علمی برای این وجود دارد : سگ‌های اهلی از نسل گرگ‌هایی می‌آیند که انسان روزی آن‌ها را گرفت و در ازای آن‌ها به عنوان سگ نگهبان با سرپناه و غذا رام شدند . این رابطه متقابل در ژن های سگ شما باقی می ماند و وفاداری آنها ذاتی است .

البته، این بدان معناست که سگ های وفادار هر کسی را که به آنها غذا می دهد را می پرستند . این نیز تا حد زیادی درست است ، زیرا سگ ها تمایل دارند بیشتر به عضوی از خانواده که به آنها غذا می دهد وابسته شوند . اما این تنها توضیح نیست.

به دنبال پاسخ به روانشناسی سگ : سگ ها حیوانات بارکش هستند


سگ ها نیز حیوانات باربری هستند و آرزو دارند که به یک گله تعلق داشته باشند . آنها از این نظر بسیار شبیه انسان هستند - برای سگ وفادار شما ، خانواده شما دسته آنها هستند و آنها شما را به عنوان خانواده خود پذیرفته اند .

وفاداری در یک سگ ها بسیار مهم است . برای اینکه یک دسته در حیات وحش زنده بماند ، اعضای آن باید با هم برای غلبه بر خطرات همکاری کنند . اعتماد کردن ، همکاری و اولویت دادن به منافع گروه ، همه بخشی طبیعی از بقا هستند . این توضیح می دهد که چرا سگ ها اغلب جان خود را برای محافظت از صاحبان خود به خطر می اندازند . غرایز دسته جمعی آنها این را از آنها می خواهد .

اما این نمی تواند همه چیز را توضیح دهد . از این گذشته ، سگ شما هنوز هم وقتی از یک تعطیلات طولانی برمی گردید دوستتان دارد و در این مدت به او غذا نداده اید . و در مورد هاچیتو ، سگ وفاداری که هر روز بعد از کار به صاحبش در ایستگاه قطار سلام می‌کرد و نه سال پس از مرگش منتظر او بود ، چطور؟ نه غرایز و نه روابط متقابل نمی توانند این را توضیح دهند . اما ممکن است چیز دیگری باشد.

نکته جالب : سگ ها ممکن است دوست داشته باشند


در سال 2005 ، ScienceDirect آزمایشی را روی رفتار سگ‌ها انجام داد ، که در آن سگ‌ها رایحه صاحبشان ، بوی غریبه و بوی غذا را ارائه کردند . اسکن مغز از سگ در حالی که به هر بو نزدیک می شد گرفته شد . در این مطالعه فرضیه شد که از آنجایی که بو برای سگ ها بسیار مهم است ، بهترین راه برای درک نحوه عملکرد مغز سگ ها خواهد بود .

حق داشتند . سگ‌ها نه تنها نسبت به عطر صاحبانشان واکنش شدیدتری نشان می‌دهند ، بلکه بخشی از مغز که با لذت و احساسات مثبت مرتبط است ، زمانی که عطر صاحبشان به آنها داده می‌شود ، روشن می‌شود . سگ وفادار شما شما را می شناسد . همان الگوها در انسان ها معمولاً با عشق همراه است .

در آزمایشی دیگر ، به سگی اجازه داده شد تا رفتار بی ادبی یک غریبه با صاحب خود را تماشا کند . زمانی که سگ اجازه یافت با غریبه و صاحبش ارتباط برقرار کند ، سگ به طور فعال غریبه را رد کرد . اگر این وفاداری نباشد، نمی دانیم چیست .تعدیل وفاداری سگ


گاهی اوقات ممکن است لازم باشد یک سگ وفادار را تشویق کنید تا مستقل تر باشد . اگر سگ شما بیش از حد به شما وابسته شده است و اکنون از سایر اعضای خانواده شما دورتر شده است ، ممکن است مشکل ایجاد کند - به خصوص اگر سگ شما زمانی که فکر می کند در خطر هستید یا به درستی با شما رفتار نمی شود غرغر می کند .

چنین وفاداری همچنین می تواند به این معنا باشد که سگ شما بیش از حد به شما وابسته است و اگر شما از دید او دور باشید ، دچار استرس می شود . این سالم نیست و سگ شما باید بتواند احساس کند که متعلق به همه اعضای خانواده شماست . با اطمینان از اینکه همه با مراقبت از خود درگیر هستند ، اقداماتی را برای تلاش و اصلاح آن در اسرع وقت انجام دهید. به یک سگ و خانه ای شاد منجر می شود !
برچسب ها : سگ سگ های وفادار سگها سرپرستی سگها سگ ازمایشی بیچون فرایز گادن شیتزو ژرمن
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تصویر امنیتی