آیا مصرف کاکائو می تواند به کند شدن روند پیری کمک کند؟

فروشگاه آنلاین اتما

logo لطفا منتظر بمانید...
وارد شوید ثبت نام
پنجشنبه 27 مرداد 1401 03:50:10
آیا مصرف کاکائو می تواند به کند شدن روند پیری کمک کند؟

این که آیا مصرف کاکائو ، معروف به آنتی اکسیدان های قوی که از سلول های ما در برابر آسیب محافظت می کند ، به کند شدن روند پیری کمک می کند یا نه ، سوالی است که دانشمندان می خواهند به طور قطعی به آن پاسخ دهند.

آنها به دنبال پاسخ در نتایج آزمایش خون 600 فرد 60 ساله و بالاتر هستند که در بزرگترین آزمایش شرکت کرده اند تا تاثیر مکمل کاکائو و مولتی ویتامین رایج را در کاهش خطر بیماری های قلبی ، سکته مغزی ، سرطان و ... بیابند.
 دکتر یانبین دانگ (yonbin dong) ، متخصص ژنتیک و متخصص قلب در موسسه پیشگیری جورجیا در کالج پزشکی گرجستان ، می گوید که سایر پیامدهای سلامتی نیز وجود دارد
.

آزمایش COSMOS (مطالعه مکمل COcoa و نتایج مولتی ویتامین) ، که توسط محققان بیمارستان بریگهام و زنان و مرکز تحقیقات سرطان فرد هاچینسون سرپرستی می شد، داده های 21،444 زن و مرد را جمع آوری کرد که به بررسی تاثیر مکمل عصاره کاکائو و/یا مولتی ویتامین ها بر روی مشکلات رایج سلامتی - که بیشتر آنها با افزایش سن افزایش می یابد- می پردازند.

دانگ به تازگی 3 میلیون دلار (1RO1HL157665-01) از موسسه ملی بهداشت دریافت کرده است تا تجزیه و تحلیل دقیق عوامل التهابی و تغییرات ژنتیکی مرتبط با پیری را انجام دهد تا ببیند آیا مصرف کاکائو این عوامل را کاهش می دهد یا خیر.

دونگ می گوید محصولات کاکائو با افزایش تقاضا و افزایش علاقه به پتانسیل پیری تبدیل به یک "غذای پرمصرف" شده است و میگوید"مردم فکر می کنند مصرف شکلات برایشان مفید است."

فلاوانول ها ، آنتی اکسیدان هایی که به عنوان یک واکنش ضد التهابی قوی شناخته می شوند ، جزء مفید و دانه های کاکائو منبع خوبی از این آنتی اکسیدان ها محسوب می شوند.

اما کارشناسان صنعت توجه دارند که فلاوانول ها اغلب در فرآوری معمولی کاکائو و شکلات از بین می روند. بنابراین ، در حالی که شکلات ممکن است حاوی مقداری فلاوانول کاکائو باشد ، شکلات منبع قابل اعتمادی برای این ترکیبات نیست و ویژگی های تغذیه ای مناسبی برای مصرف به عنوان یک غذای سالم ندارد.

دونگ می گوید هیچ ابهامی وجود ندارد که فلاوانول ها برای شما مفید باشند ،  ابهام این است که چقدر و به چه صورت برای شما مفید هستند.

در حالی که شواهدی در کشت سلولی ، مدلهای حیوانی و حتی برخی مطالعات نسبتاً کوچک انسانی در مورد قدرت ضد التهابی کاکائو وجود دارد ، آزمایشات کنترل شده تصادفی(مطالعات علمی که در آن تعداد زیادی از شرکت کنندگان به طور تصادفی در بازوهای مختلف مطالعه که شامل برخی از شرکت کنندگان در حال دریافت دارونما و/یا درمان های مختلف می شود ، اغلب هر چیزی که استاندارد درمان فعلی در نظر گرفته شود) در مقیاس وسیع انجام نشده است .

دانگ خاطرنشان می کند که شواهد محکمی وجود ندارد که مولتی ویتامین ها ، متداول ترین مکمل ، که به طور گسترده با مزایایی مانند کاهش خطر سرطان مرتبط است ، نیز مفید باشد.

در حالی که او در مورد بیولوژیکی بودن اینکه کاکائو و مولتی ویتامین ها باید فوایدی برای سلامتی داشته باشند ، اعتراض نمی کند ، می گوید شواهد علمی محکمی باید پشت آن چیزی باشد که ما برای بهبود سلامتی خود انتخاب می کنیم.

او می گوید: "ما قصد داریم آن را اثبات یا مورد اعتراض قرار دهیم."

دانگ و همکارانش به طور خاص به دنبال افزایش سن ، از جمله به اصطلاح "التهاب زا" و پیری اپی ژنتیک ، هر دو شاخص خوبی برای سن بیولوژیکی ما هستند ، خواهند بود. سن بیولوژیکی به جای نگاه کردن به سال تولد ، عوامل کلیدی را که بر عملکرد و سلامت شما تأثیر می گذارد ، مانند ژنتیک و شیوه زندگی ، در نظر می گیرد. او همچنین اقدامات استانداردتری برای پیری روی این افراد انجام می دهد ، مانند فشار خون و آزمایش های عملکرد شناختی.

التهاب یک عامل مهم در پیری و بیماریهای شایع مانند حمله قلبی ، سکته مغزی ، آلزایمر و سرطان است و "التهاب" به عنوان التهاب مزمن و درجه پایین توصیف می شود که احتمالاً خطر این شرایط مرتبط با التهاب را افزایش می دهد.

تغییرات اپی ژنتیکی ، مانند متیلاسیون DNA ، که می تواند خوب یا بد باشد و می تواند ناشی از قرار گرفتن در معرض محیط ، از جمله غذاهایی که می خوریم ، تغییراتی در ساختار فیزیکی DNA است که بر بیان ژن و در نهایت آنچه ژن های ما انجام می دهند ، از جمله غیرفعال کردن آنها ، تأثیر می گذارد. دانگ می گوید تغییرات اپی ژنتیک در حال حاضر یک پیش بینی کننده قوی برای طول عمر  و همچنین مستعد ابتلا به بیماری و مرگ محسوب می شود.

دانگ سطوح عوامل کلیدی پیش و ضد التهابی را در ابتدا و سال اول و دوم آزمایش COSMOS را در خون افرادی که مکمل کاکائو ، مولتی ویتامین ، هر دو یا هیچ کدام را مصرف می کنند ، تجزیه و تحلیل می کند. او همچنین تجزیه و تحلیل ژنتیکی پیچیده و گسترده ای را انجام می دهد که به دنبال تغییرات ژنی مرتبط با افزایش سن و استفاده از "ساعت های اپی ژنتیکی" است که می تواند سن بیولوژیکی را بر اساس میزان متیلاسیون DNA محاسبه کند.

کار او از مزایای بیشتری برخوردار است که هر گونه مزایای مولتی ویتامین ها را مشخص می کند ، یک مکمل برتر که بسیاری فقط از آن جهت استفاده می کنند که فکر می کنند برای آنها مفید است.

التهاب را می توان با اقداماتی مانند سطح پروتئین واکنشی C در خون ، نوعی نشانگر بیولوژیکی التهاب ، که توسط کبد ایجاد شده و با التهاب به طور چشمگیری افزایش می دهد ، ارزیابی کرد. دانگ سطح پروتئین واکنشی C را که پزشکان مرتباً اندازه گیری می کنند ، به شمارنده گایگر برای پاسخ ایمنی تشبیه می کند. او همچنین سطوح فاکتور نکروز تومور آلفا را ارزیابی می کند ، که همانطور که از نامش مشخص است ، یک سیتوکین التهابی است که به سرطان و سایر مهاجمان حمله می کند ، اما می تواند در سطوح بالا مشکل ساز باشد. او همچنین سطوح نشانگرهای ضدالتهابی مانند اینترلوکین 10 یا IL 10 را اندازه گیری می کند ، سپس تعامل بین التهاب و پیری اپی ژنتیک را بررسی می کند ، مانند اینکه آیا ژنهای تنظیم کننده بیان IL-10 متیلاسیون DNA را نیز افزایش می دهند و آیا در صورت کاهش فشار خون ، التهاب را کاهش می دهد یا ابتدا متیلاسیون را تغییر می دهد.

 فرضیه اصلی محققان این است که مکمل کاکائو پیری و التهاب اپی ژنتیک را کاهش می دهد و در نتیجه خطر بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد .

به خصوص شکلات تلخ به طور منظم به دلیل مزایای سلامتی آن به عنوان منبع طبیعی و خوب آنتی اکسیدان ها و همچنین آهن ، مس و سایر موارد مفید برای قلب و سلامت مورد توجه قرار می گیرد. دانگ می گوید خوردن شکلات باعث کاهش کلسترول ، فشار خون ، افت شناختی و افزایش پاسخ ایمنی به مهاجمان مانند ویروس کرونا می شود.

اقلام غذایی و آشامیدنی مانند انگور ، گوجه فرنگی ، پیاز ، انواع توت ها و هلو نیز منابع خوبی برای فلاوانول محسوب می شوند.

بر اساس نظرسنجی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها ، نظرسنجی ها نشان می دهد که اکثریت بزرگسالان آمریکایی از مکمل غذایی استفاده می کنند ، در حالی که میزان مصرف زنان بیشتر از مردان است و مصرف کلی با افزایش سن افزایش می یابد.

برچسب ها : مصرف کاکائو کاکائو روند پیری
آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تصویر امنیتی